Zľavy na vybrané klimatizácie! Montáž klimatizácií do 10-14 pracovných dní! Predbežný termín montáže si overte telefonicky.

 

Showroom Bratislava - 0911 535 838 | Showroom Košice - 0911 838 222

NOXA Tropico Split

Ľudová voľba

Split je sada zariadení, ktorá obsahuje vonkajšiu jednotku so zabudovaným kompresorovým systémom a vnútornú jednotku (Hydrobox s kompletným hydraulickým modulom). Tieto jednotky sú navzájom prepojené chladivovým okruhom. ponúkaný rozsah výkonov: 4,0 - 16,0 kw. Nástenný ovládač a elektro dohrev v cene zariadenia. Rozsah prevádzkových teplôt: kúrenie -25~35°C; chladenie -5~43°C, TÚV: -25~43°C.

5 286,00 € s DPH

Nakupujte na splátky cez
Quatro kalkulačka


Vykurovací výkon TČ v kW:
4
6
8
10
12
14
16
Energetická trieda:
A+++/A++
Hlučnosť [dBA]:
35
COP:
5,2
pripojenie:
1f/jedno fázové
3f/troj fázové
ks
Kontaktujte nás
Montáž už 20 pracovných dní! Aktualizovane. Základná odborná inštalácia vonkajšej a vnútornej jednotky (do 12 hodín práce. V prípade prác nad rámec základnej inštalácie, tie budú doúčtované osobitne)
3m prípojného potrubia (meď, AL-PEX. nad 3m môže dôjsť k navýšeniu ceny, podľa dĺžky potrubia)
1x prieraz cez panel/stenu bez zachytenia roxorov (ak bude viacero prierazov/roxorov môže dôjsť k navýšeniu ceny) termín montáže si dohodneme telefonicky
Základné elektroinštalačné prípojenie do 3m (v prípade väčšej dĺžky, môže dôjsť k navýšeniu ceny). Pozn.: Vyberte si montáž podľa druhu tepelného čerpadla. V cene nie je zahrnutý materiál nad rámec základnej inštalácie! Cena je uvedená OD: a líši sa podľa druhu TČ!
+ 1 680,00
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: NOXA
Kód produktu: Tropico-Split-4A1HB

Popis produktu

TEPELNÉ ČERPADLÁ TROPICO MAJÚ NA VIAC!

Môžete nimi nielen plnohodnotne vykurovať a ohrievať vodu (TUV) ale aj dochladzovať v letných mesiacoch. Navyše obsahuje aj doplnkové funkcie, ktoré sú určené k dezinfekcii vody alebo v prípade núdze aj k rýchlemu ohrevu TUV. 

Počas kúrenia či chladenia šetrí nielen elektrinu ale aj vodu.

Technicke údaje najdete tu:  PDF

Tepelné čerpadlo NOXA TROPICO SPLIT
"Optimálne riešenie pre novostavby a rekonštrukcie"

Tepelné čerpadlo Tropico Split pozostáva z vonkajšej jednotky a vnútornej ( hydraulickej ) jednotky. Tento systém je výhradne určený pre kúrenie a prípravu teplej vody v domácnostiach.

Všetky telepné čerpadlá NOXA Tropico môžu pracovať aj v režime chladenia, preto si nájdu využitie aj v letných mesiacoch. 

NAJDÔLEŽITEJŠIE KOMPONENTY - záruka najvyššej kvality!:

 1. Kompresor Mitsubishi Electric Mitsubishi Electric
 2. Obehové čerpadlo Wilo           WILO
 3. Výmeník tepla Alfa Laval          Heat transfer, Separation, Fluid handling | Alfa Laval

FUNKCIE ZARIADENIA

TICHÁ JEDNOTKA
Konštrukcia vonkajšej jednotky potrebuje na svoju činnosť len jediný ventilátor (s účinnosťou až do 16,0 kW). Tým znižujeme hladinu emitovaného hluku pri zachovaní vysokej účinnosti.

PRÍDAVNÝ DOHREV
Zariadenie je štandardne vybavené prídavným elektrickým ohrievačom, ktorý pri výraznom poklese vonkajšej teploty, ak je účinnosť tepelného čerpadla nedostatočná, dohrieva vodu.Všetky prístroje zo série Split, ako aj zo série Mono (okrem modelov: 18.0, 22.0, 26.0 a 30.0 kW) sú vybavené prídavným ohrievačom. Použitie dohrevu je voliteľné v menu zariadenia.

VYKUROVANIE AJ PRI -25 ° C
Tepelné čerpadlo NOXA Tropico udržuje optimálnu prevádzku aj v prípade, že vonkajšia teplota dosiahne -25 ° C. Vďaka tomu si môžete byť istí, že ani v chladnej zime nebudete odrezaní od zdroja tepla.

TEPLÁ ÚŽITKOVÁ VODA
Jednou zo základných funkcií tepelných čerpadiel je príprava  teplej úžitkovej vody. Jej maximálnou teplotou je až 65 ° C. Stabilný prísun teplej vody je zaručený aj pri vonkajšej teplote -25 °C.

KOMPAKTNÉ ROZMERY

Najkompaktnejší hydraulický modul na trhu - so svojou hĺbkou iba 270 mm - je ideálnou alterntívou do každej technickej miestnosti. Svoj starý kotol bezproblémovo zameníte za hydromodul. S ním ušetríte nie len miesto, ale aj energiu.

ĽAHKÁ A RÝCHLA AKTUALIZÁCIA

Základná doska hydromodulu je vybavená USB rozhraním. Tento modul umožňuje rýchlu aktualizáciu softvéru. Okrem toho umožňuje prenos nastavení medzi káblovými ovládačmi, čo výrazne skracuje čas inštalácie.

PROTIMRAZOVÁ OCHRANA

Funkcia Anti-freeze chráni hydraulické časti tepelného čerpadla pred zamrznutím a priespieva k dlhej životnosti zariadenia. Anti-freeze je program s najvyššou prioritou v porovnaní s inými programami. Výnimkou je funkcia
testovania výkonu. 

PRESNE REGULOVANÝ SYSTÉM

Kompresory, ventilátory a čerpadlá vo všetkých jednotkách sú vybavené jednosmernými DC motormi, ktoré umožňujú presnú reguláciu otáčok a využívajú iba energiu potrebnú na skutočnú
požadovanú prevádzku.

DEZINFEKCIA ZÁSOBNÍKA
Prirodzeným životným prostredím baktérií Legionelly je voda. Rozmnoženie týchto baktérií predstavujú hrozbu pre ľudské zdravie. Tepelné čerpadlo NOXA Tropico má funkciu automatickej dezinfekcie zásobníka, ktorá zabíja všetky baktérie Legionella zohrievaním vody v zásobníku až na 65 - 70 ° C.

Viac o Legionelle najdete tu: https://legionella.sk/eliminacia-legionell/

VYKUROVACIE KRIVKY

K dispozícii je celkom 32 teplotných kriviek a jedna voliteľná vykurovacia krivka. Keď vyberiete krivku, jednotka automaticky upraví teplotu výstupnej vody podľa vonkajšej teploty, čím zabezpečí inteligentné riadenie.

FUNKCIA SMART GRID   

Tepelné čerpadlá NOXA Tropico nesú označenie SG Ready. To znamená, že zariadenie je určené na spoluprácu s novou „inteligentnou energetickou sieťou“. Energiu spotrebovanú systémom je možné nastaviť automaticky podľa dodávateľských taríf, čo umožňuje výrazne znížiť spotrebu energie.

VYSOKÁ ÚČINNOSŤ 
Tepelné čerpadlá NOXA Tropico sú efektívne zariadenia v energetickej triede A+++. Používaním týchto zariadení šetríte peniaze a zároveň chránite životné prostredie. 

 • Efektívne vykurovanie pri plnom výkone až do -10 ° C
 • Pracovný rozsah kúrenia do -25°C až 43°C
 • Maximálna teplota vody na výstupe 65 ° C
 • Maximálna tepelná účinnosť COP 5,20
 • Sezónna tepelná účinnosť 4,80

 

NÁSTENNÝ OVLÁDAČ  

Tepelné čerpadlá NOXA Tropico sú štandardne vybavené káblovým ovládačom s ponukou v angličtine a zabudovaným WiFi modulom. Pomocou ovládača je možné nastavovať parametre zariadenia a celého vykurovacieho systému. Pri spustení čerpadla je potrebné nakonfigurovať nové nastavenia a parametre zariadenia. Ovládač vám umožňí ľahko prispôsobiť teploty a parametre podľa vašich požiadaviek a potrieb. Aplikácia pre smartphony vám dáva slobodu pri ovládaní. Systém pri riadení zohľadnuje aj vonkajšie podmienky. 

Nástenný ovládač má: zabudovaný snímač teploty, dotykový panel, protokol ModBus, samostatné
napájanie.
Základné funkcie ovládača:

 • Zapnutie / vypnutie vonkajšej jednotky
 • Zapnutie / vypnutie solárneho systému
 • Nastavenie režimu: chladenie / kúrenie, teplá voda, auto, rýchla teplá voda, tichý režim, dovolenkový režim, dezinfekcia, EKO, komfort
 • Nastavenie teploty výstupnej vody
 • Nastavenie času 12h / 24h
 • Časový plán: povoliť / zakázať; deň / týždeň; až 6 skupín nastavení
 • Zobrazuje nastavenú hodnotu vykurovania / chladenia priestoru, teploty vody v zásobníku
 • Zobrazí stav jednotlivých častí systému
 • Chybový kód; parametre
 • Multi control (nastavenie parametrov)
 • Nastavenie testovacieho režimu

RIADENIE ZÓN

Funkcia zónovej regulácie vám umožňuje nastaviť rôzne teploty pre dva nezávislé okruhy vykurovacieho systému, napríklad pre radiátory a podlahové kúrenie. To vám poskytuje väčšiu vyriabilitu pri navrhovaní systému a presnosť riadenia v širokom rozmedzí teplôt.

OVLÁDANIE-INTELIGENTNÝ DOM

WiFi modul v základnej výbave umožňuje ovládať zariadenie pomocou aplikácie, a teda: 

 • riadiť prevádzkový stav čerpadla
 • prepínať zóny a teplotu
 • sledovať spotrebu energie
 • nastavovať teplotu TÚV
 • plánovať prevádzku čerpadla

DENNÝ A TÝŽDŇOVÝ ČASOVAČ
Naplánujte si vopred prevádzku tepelného čerpadla. Denný a týždňový časovač vám poskytuje dostatok priestoru na prispôsobenie prevádzky vašim individuálnym potrebám. Vďaka tomu si už nemusíte pamätať na to, aby ste zapli čerpadlo, urobí sa to za vás samo - automaticky!

POTVRDENIE NAJVYŠŠEJ KVALITY A VÝKONU

KEYMARK
Certifikát Keymark uznávajú všetky organizácie a krajiny na celom európskom trhu. Potvrdzuje, že zariadenie spĺňa prísne požiadavky smernice o ekodizajne Európskeho parlamentu (týkajúce sa emisných a energetických  ožiadaviek) a je dostatočným dôkazom kvality pre dotačné programy vrátane programu Zelená Domácnostiam.

 

EUROVENT 
Tepelné čerpadlá NOXA Tropico sú certifikované spoločnosťou Eurovent, čo znamená, že všetky parametre zariadení zodpovedajú európskym normám. Eurovent predstavuje štandardizáciu technických údajov pri  limatizačných a chladiacich zariadeniach v súlade s európskymi a medzinárodnými normami. Certifikácia umožňuje používateľovi zvoliť si zariadenie, ktoré dosahuje parametre podľa špecifikácií a uvedené náklady na energiu. Nemáme čo skrývať - skontrolujte si parametre na www.eurovent-certification.com 

CE
Tepelné čerpadlá NOXA Tropico majú certifikát CE. Zariadenia boli schválené z hľadiska spoľahlivosti a výkonu a spĺňajú prísne podmienky. Všetky modely čerpadiel NOXA Tropico navyše vyhovujú európskej smernici ErP. 

MCS 

Certifikát dokazuje, že dodaný systém alebo služba spĺňa príslušné normy. Všetky inštalácie vykonané v rámci certifikačného systému sú zaregistrované v inštalačnej databáze MCS. Certifikát MCS je používaný hlavne v  zahraničí.

Parametre

Vykurovací výkon TČ v kW: 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16
Energetická trieda: A+++/A++
Hlučnosť [dBA]: 35
COP: 5,2
pripojenie: 1f/jedno fázové / 3f/troj fázové
Typ tepelného čerpadla: Split

Na stiahnutie

Podobné produkty

DeKERT PROFI montáž tepelného čerpadla

DeKERT PROFI montáž tepelného čerpadla

Druh inštalácie: ALL IN ONE , Monoblok , Split , Montáž TČ: Montáž TČ do 10kw , Montáž TČ nad 10kw
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: DeKERT

od 1 680,00 s DPH

Detail

TC Midea M-THERMAL SPLIT SERIES A+++/A++ SET -1f/3f

TC Midea M-THERMAL SPLIT SERIES A+++/A++ SET -1f/3f

pripojenie: 1f/jedno fázové , 3f/troj fázové , Vykurovací výkon TČ v kW: 4 , 6 , 8 , 10 , 12 , 14 , 16 , EER: 4,9 , 5,55 , COP: 5,0 , 5,2 , Hlučnosť [dBA]: 35 , Energetická trieda: A+++/A++
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Midea

6 718,00

od 5 374,40 s DPH

Detail

Máte záujem o NOXA Tropico Split ?

Neváhajte a kontaktujte násPonúkame komplexné služby a riešenia pre každého po celom území Slovenska.
DeKERT to je dezinfekcia, klimatizácie, rekuperácie a tepelné čerpadla.

 DeKERT Bratislava (BA, NR, TT, TN, ZA)  DeKERT stred (BB, ZV, RS, RA)  DeKERT Tatry (PP, SP, KK, LM)  Košice  Košice okolie  Prešov  Prešov okolie