Výnimočné zľavy na vybrané klimatizácie a tepelné čerpadlá od 20-26%! a k tomu montáž klimatizácií iba do 5-7 dní!

Showroom | Po-Pia 08:00-16:00 (termín si dohodnite telefonicky pre daný region, alebo na 0911 838 222)

Priebeh montáže

Spoľahlivá montáž a servis

Od návrhu až po profesionálnu a šetrnú realizáciu a predvedenie.

Celý proces inštalácie máme od začiatku až do konca navrhnutý a optimalizovaný tak, aby trval čo možno najkratšie. Inštaláciu vykonávajú našimi profesionálny montážnici, ktorí si kladú za cieľ kvalitu a čisto odvedenú prácu.

Od začiatku až do konca komunikujete s jednou konkrétnou osobou, ktorá je zodpovedná za Vašu  objednávku. Montážnik s vami všetko dohodne a vykoná aj záverečné odovzdanie. Všetko, na čom sa na začiatku dohodneme, bude vykonané a na konci odovzdané.

1. Inštalácia rozvodov chladu a stavebné práce

V prvom kroku vykonáme inštaláciu všetkých rozvodov a súvisiace stavebné práce. Naši pracovníci sú vybavení profesionálnym náradím, takže všetko potrebné vŕtanie je rýchle a zanechá minimálne množstvo odpadu a sutiny.

2. Inštalácia odvodu kondenzátu a práce na úprave krycích líšt

Druhý krok spočíva v inštalácii odvodu kondenzátora a súvisiacich prácach. Rozvody sú teda nainštalované v krycích lištách tak, aby zostala zachovaná vizuálna stránka vašich priestorov. Našim cieľom je nájsť optimálne riešenie pre Vás a pre funkčnosť klimatizácie.

3. Inštalácia vnútornej jednotky, prepojenie obvodov a upratovanie

Ďalšou časťou je inštalácia vnútornej a vonkajšej jednotky, následné prepojenie všetkých obvodov a dôkladné upratovanie všetkého odpadu, ktorý v priebehu prác vznikne.

4. Inštalácia vonkajšej jednotky, napustenie chladivom

Predposledným krokom je zapojenie vonkajšej jednotky do chladiaceho okruhu a jej napustenie chladivom.

5. Spustenie, predvedenie a zaškolenie

Posledná časť spočíva už v potrebných prácach na rozvádzači a sprevádzkovanie celého systému. Následne poupratujeme zostávajúci neporiadok a celý systém vám predvedieme, aby ste vedeli, ako vašu novú klimatizáciu správne ovládať a používať.

V prípade, že ste si objednali klimatizáciu s WiFi ovládaním, Vám pomôžeme nainštalovať aplikáciu do mobilného telefónu a spojazdniť ovládanie klimatizácie pomocou aplikácie.

Praktické rady pre používanie klimatizácie

Po celkovom sprevádzkovaní a predvedení vám dáme aj niekoľko praktických rád, ako klimatizáciu používať v závislosti na rôznych situáciách a podmienkach.

Posledným krokom inštalácie je spoločné vypísanie Protokolu o inštalácii (protokol si môžete prezrieť TU) a prejdeme si návrhu servisnej zmluvy.

Sumár čo obsahuje základna/kompletná inštalácia

Základná odborná inštalácia vonkajšej a vnútornej jednotky (do 5 hodín práce. V prípade prác nad rámec základnej inštalácie, tie budú doúčtované osobitne).
3m prípojného potrubia (meď, Fast pipe. nad 3m môže dôjsť k navýšeniu ceny, podľa dĺžky potrubia)
1x prieraz cez panel/stenu bez zachytenia roxorov (ak bude viacero prierazov/roxorov môže dôjsť k navýšeniu ceny)
termín montáže si dohodneme telefonicky
Základné elektroinštalačné prípojenie do 3m (v prípade väčšej dĺžky, môže dôjsť k navýšeniu ceny)

Servis

Záručný aj pozáručný servis, pravidelná údržba. To je cesta k dlhej životnosti klimatizácie.

Prajeme si, aby vám naša klimatizácia dobre slúžila čo najdlhšiu dobu. Preto sa okrem samotnej inštalácie klimatizáciou zaoberáme tiež jej servisom a údržbou, teda čistením, doplňovaním a nastavovaním.

Výkon a životnosť klimatizácie ovplyvňuje predovšetkým čistota. Pokiaľ je zariadenie zanesené nečistotami, dochádza jednak zníženia prenosu tepla (v praxi teda nižšiemu výkonu chladenia), ale najmä k vyššiemu tlaku v klimatizačnom okruhu, čo vedie k zaťaženiu kompresora. Jeho dlhodobé preťažovanie potom môže spôsobiť aj nefunkčnosť zariadenia.

Pravidelný servis a údržba sa teda určite oplatí. Okrem týchto aspektov vedie čistá klimatizácia k nižšej spotrebe elektrickej energie.

Pravidelne čistená a udržiavaná klimatizácia v sebe neudržiava v sebe baktérie a ďalšie látky, ktoré spôsobujú nezdravé prostredie. Jedná sa teda o jeden z hlavných faktorov prevencie ochorení. Ich riziko totiž pri prevádzke zanesených a nečistených klimatizáciách významne rastie.

Náš TIP:

V sezóne na plný výkon

Aby ste mali v lete istotu, že neprídete o vlastný chládok, doporučujeme dohodnúť servisnú prehliadku na koniec zimy, alebo jar. Tak vám môžeme zaručiť, že technik bude mať čas a klimatizácia bude v najväčších horúčavách chladiť.

Bezproblémová reklamácia

Doporučujeme servisovať klimatizáciu výhradne autorizovaným servisným technikom. V prípade poruchy v záručnej dobe je riešenie reklamácie absolútne bezproblémové.

"Pečiatka" za povinnú revíziu

U výkonnejších zariadení je tiež povinná každoročná revízia chladiaceho okruhu. Rozhodujúcim faktorom pre nutnosť revízie je typ a množstvo použitého chladiva. Nemusíte sa báť, že na pečiatku zabudnete. Poradíme po výbere konkrétnej klimatizácie.

Cieľom spoločnosti DeKERT je spokojnosť našich zákazníkov. 

Ponúkame komplexné služby a riešenia pre každého po celom území Slovenska.
DeKERT to je Dezinfekcia, Klimatizácie, Eco, Rekuperácia, Tepelné čerpadla.

 DeKERT Bratislava (BA, NR, TT, TN, ZA)  DeKERT stred (BB, ZV, RS, RA)  DeKERT Tatry (PP, SP, KK, LM)  Košice  Košice okolie  Prešov  Prešov okolie