Výnimočné zľavy na vybrané klimatizácie a tepelné čerpadlá od 20-26%! a k tomu montáž klimatizácií iba do 5-7 dní!

Showroom | Po-Pia 08:00-16:00 (termín si dohodnite telefonicky pre daný region, alebo na 0911 838 222)

Prečo pravidelný servis?

Sme tak zdraví ako sa o svoje zdravie staráme. A to isté možme povedať o našich produktoch, aby nám spoľahlivo slúžili každý deň. ... Celý popis

Potrebujete poradiť?

                    

Aj takto to môže vyzerať, keď sa nevykonáva pravidelný servis! Pomôžeme Vám, aby to tak neskončilo.

Servis klimatizácie

Servis klimatizačných jednotiek vykonávame v bytoch, kanceláriách, v rodinných domoch, obchodných priestoroch, showroomoch, atď, všade tak, kde je potrebné vykonať pravidelný ročný servis.

Servisné služby DeKERT 

Servis zahŕňa:

 1. Čistenie a dezinfikovanie vnútornej a vonkajšej jednotky
 2. Vyčistenie a vydezinfikovanie odtokového potrubia a čerpadla kondenzátu, ak je namontované
 3. Vyčistenie vzduchových filtrov
 4. Skontrolovanie, či je elektrický obvod v systéme v poriadku
 5. Skontrolovanie, či nedochádza k úniku chladiva, prípadne jeho doplnenie.
 6. Skontrolovanie, či systém diagnostiky porúch je v poriadku (prevažne na TČ)
 7. Skontrolovanie, či údaje o teplote sú poriadku
 8. Skontrolovanie, či systémy všeobecných operácii sú poriadku
 9. Skontrolovanie hladiny hluku.
 10. Opätovné zaškolenie obsluhy, ak je potrebné.

V každom prípade, ak si nie ste niečim istý, kľudne nás kontaktujte a my Vám radi pomôžeme s riešením problémov.

Cenník servisu 

Ceny servisu klimatizácií pre našich zákazníkov sezóna 2023

servis klimatizácie – split (jedna vnútorná, jedna vonkajšia jednotka) MIMO SEZONY 95,- eur s DPH 01.10.2022 do 31.03.2023
servis klimatizácie – split (jedna vnútorná, jedna vonkajšia jednotka) V SEZÓNE 130,- eur s DPH 01.04.2023 do 30.09.2023
servis klimatizácie – MULTI split (dve a viac vnútorných jednotiel, jedna vonkajšia jednotka) MIMO SEZONY 100,- eur/jednotka s DPH 01.10.2022 do 31.03.2023
servis klimatizácie – MULTI split (dve a viac vnútorných jednotiel, jedna vonkajšia jednotka) V SEZÓNE 123,- eur/jednotka s DPH 01.04.2023 do 30.09.2023
dezinfekcia a čistenie aj samostane LEN vnútorných/vonkajších jednotiek. MIMO SEZÓNY 51,- eur s DPH 01.10.2022 do 31.03.2023
dezinfekcia a čistenie aj samostane LEN vnútorných/vonkajších jednotiek. V SEZÓNE 65,- eur s DPH 01.04.2023 do 03.09.2023
Pravidelný ročný servis pre zákazníkov DeKERT, ako súčasť podmienok platnosti záruky! (prečistenie vnútornej jednotky, kontrola vútornej a vonkajšej jednotky, činnosti v rámci predĺženia platnosti záruky). 60,- eur s DPH 01.01.2023-31.12.2023

Uvedené ceny su štandartné ceny na rok 2023

Ceny na MULTISPLIT sú na vyžiadanie po konzultácií. (napr. cena je závislá od počtu vnútorných a vonkajších jednotiek, od umiestnenia vonkajších jednotiek, atď).

Bližšie informacie na 0911 838 222

Zápach z klimatizácie, príčiny a možnosti odstránenia

 1. Klimatizácia zapácha zatuchnutím ( Jedná sa o jeden z najčastejších zápachov. Príčínou je nevyčistený filter. Ak je v miestnosti viac vlhkosti, filter navlhne a zatuchne. Pomocou je prepláchnutie filtra a nasledne vysušenie. Niektoré naše klimatizácie ponúkajú možnosť filtrov s vôňou a tým pomáhajú udržať voňavý interiér).

 2. Dlhodobo nepríjemný zápach (Hlavnou časťou vnútornej jednotky je teplotný výmeník, ktorý je chladný. Prechádzajúci vzduch cez výmeník sa ochladzuje a následne sa kondenzuje vlhkosť obsiahnutá vo vzduchu. Čiastočky prechádzajúceho prachu cez výmeník sa po čase zachytia na rebrách výmeníka a nasledne začnú pri zvýšenej vlhkosti plesnivieť. Je preto veľmi dôležité vnútornú jednotku dezinfikovať. Tak dokážeme predchádzať mnohým alergickým, resp resporačným problémom.) 
 3.   
 4. Zápach plastu ( môže sa dočasne objaviť u klimatizácií, ktoré su pomerne nové. Je to prirodzený zápach, ktorý po krátkej dobe oužívania sa vytratí)
 5. V klimatizácii najčastejšie zapáchajú nečistoty (Kvalitné zariadenie je predurčené na dlhú životnosť bez zápachu. Ak zacítite, šírici sa zápach z klimatizácie  je to znak, že je znečistená. V mnohých prípadoch už nemúsi byť zdraviu prospešná. Spóry plesní, prach a baktérie, ktoré sa z klimatizačnej jednotky môžu uvoľňovať, spôsobujú zdravotné problémy. Hlavne alergikom, deťom, ale aj dospelí sa môžu častejšie sťažovať na problémy s dýchaním, bolesti hlavy.)

 6. Pri servise zápach nehrozí (Desinfekčná a servisná kontrola klimatizácie v stanovenom servisnom intervale, pomáha predchádzať možným nekomfortným a zdravotným problémom. Je dôležité minimálne raz ročne vykonať dezinfekciu a čistenie a zápach z klimatizácie vám nebude hroziť . Pravidelný servis zabezpečí, že nedôjde ani k premnoženiu baktérií a plesní, ktoré by vzduch robili nezdravým. Ak klimatizácii doprajete pravidelnú prehliadku, vráti sa vám to na zdravom vzduchu bez zápachu, na úspore energie aj dlhej životnosti samotnej klimatizácie.

V ďalšom vo všeobecnosti môžeme povedať, že naše zariadenia sú kvalitné, spoľahlivé, určené na trvalé používanie. 

Každe z našich zariadení nám denne pomáhajú napĺňať naše očakavania.

Napriek svojej kvalite, aj ony vyžadujú našu pozornosť a patričný servis.

Niektoré zariadenia vyžaduju aspoň 1x za mesiac kontrolu ( napr. kontrola filtrov v rekuperačných jednotkách, alebo telepných čerpadlách, atď.), sumárne ale všetky minimálne 1x ročne odbornú servisnú prehliadku našimi profesistami. Je to v prvom rade dôležite pre správnu funkciu zariadení, ale aj z legislatívnych dôvodov.

VÝZNAM ÚDRŽBY A SERVISU KLIMATIZÁCIE, REKUPERÁCIE, TEPELNÉHO ČERPADLA

Dlhší životný cyklus

Pravidelná údržba a servis sú dôležité pre Vaše udržanie optimálneho chodu Vašich zariadení. Preto stojí za to venovať tomu patričnú starostlivosť.

Zvyšovanie efektívnosti

Účinnosť zariadení by mala byť kľúčový parameter, preto je nutné Vaše zariadenia pravidelne servisovať. Nainštalovali ste si zariadenia, aby Vám efektívne chladili, kúrili, ohrievali TÚV, zabezpečovali výmenu čerstvého vzduchu s cieľom čím nižšej spotreby energie. Ak zariadenia nefungujú ako majú, pravidelným servisom je možné to zavčasu zistiť.

Výhody pre zdravie

Pravidelný servis filtrov, zabezpečuje ich optimálnu činnosť a to je odstránenie baktérií a pachov zo vzduchu vo Vašej domácnosti .

Náš tip: Pravidelná kontrola filtrov je odporúčaná 1x za mesiac. 

Vylepšené pohodlie

Ak vaše zariadenia pracujú optimálne,  ovplyvňuje to aj úroveň vášho pohodlia.

Kedy servisovať

S odborným servisom naše zariadenia dokážu bezproblémovo fungovať aj 15 rokov. Naopak, zanedbaním servisu, klesne životnosť aj na 5 rokov. Možete vidieť, že životný cyklus je možné značne predĺžiť práve pravidelným odborným servisom. To v konečnom dôsledku šetrí životné prostredie a samozrejme aj Vaše peniaze.

Vaše zariadenia by mali byť servisované pred sezónou a nie až v sezónnej špičke, kedy najviac potrebujete ich výkon. Napr. klimatizácie servisovať v zimnom období, naopak tepelné čerpadla v lete.

Náš tip: Ak si všimnete nárast Vášho účtu za elektrinu, je čas nechať urobiť si pravidelný servis.

Dôležité je rozlíšiť medzi čistením a servisom. Je to rozdiel. Čistenie filtrov je základná údržba a je dobre to robiť častejšie. Avšak servis sa viac zameriava na mechanickú funkčnosť vnútorných a vonkajších jednotiek. 

Veci, ktoré môžete urobiť sami

 1. Skontrolujte manuál a dodržiavajte všetky pokyny pre údržbu a čistenie.
 2. Pred vykovaním údržby, odpojte zariadenie od elektriny.
 3. Môžete vyčistiť filtre, lamely utretím s vlhkou handričkou, povysávať prach na vnútorných a vonkajších jednotkách.

Riešenie problémov

Niekedy sa môže stať, že vaša klimatizácia, alebo tepelné čerpadlo nereagujú. V takomto prípade, ako ako prvé, skontrolujte či batérie vo vašom ovládači sú v poriadku, resp. či elektrický istič je v poriadku.  

Ak teplota je správna nastavená, ale prúd vzduchudu je slabý, skontrolujte či filtre nie sú upchaté prachom a ak je potrebné, v núdzi ich vyčistite.

Skontrolujte manuál a nasledujte kroky v manuáli, pre riešenie prípadných problémov. 

Ak aj napriek vsetkým týmto krokom Vaše zariadenie (klimatizácia, tepelné čerpadlo) nepracujú správne, poprosíme Vás, kontaktujte nás. Je lepšie problémom predchádzať, ako odstraňovať dôsledky.

Ideálne je si u nás objednať servisnú prehliadku, v rámci ktorej urobíme kompletné prečistenie zariadení (klimatizacie, TČ), atď, resp. uzavrieť dohodu o automatickom pravidelnom servise, vykonávanom 1x ročne, automaticky.

Cieľom spoločnosti DeKERT je spokojnosť našich zákazníkov.

Máte záujem?

Neváhajte a kontaktujte nás
Ponúkame komplexné služby a riešenia pre každého po celom území Slovenska.
DeKERT to je Dezinfekcia, Klimatizácie, Eco, Rekuperácia, Tepelné čerpadla.

 DeKERT Bratislava (BA, NR, TT, TN, ZA)  DeKERT stred (BB, ZV, RS, RA)  DeKERT Tatry (PP, SP, KK, LM)  Košice  Košice okolie  Prešov  Prešov okolie