Práve teraz NAJVÝHODNEJŠIE! Akcia na vybrané druhy riešení -10% do 15.12.2021.
SUPER AKCIA do konca roka! Vyčerpajte finančné prostriedky ešte v tomto roku.
Objednajte do konca roka za zvýhodnené ceny a montáž Vám zrealizujeme v novom roku.
V ponuke aj klimatizácie s Hi-Nano technológiou, ktorá likviduje až 94% vírusov SARS-CoV-2

Praktické rady

Zostaňte zdraví aj s klimatizáciou. Stačí sa držať niekoľkých málo zásad a postupov.

Klimatizácie sú samy o sebe zdravotne nezávadné. Ak sú správne využívané, pravidelne udržiavané a nainštalované na správnom mieste, nemusíte sa báť, že by vás akýmkoľvek spôsobom, obmedzovali, alebo ohrozovali.

V praxi sa často stretávame s tým, že nie všetci majitelia klimatizáciu aj dokážu správne nastaviť. Preto sme pre vás pripravili návod, ako sa vyvarovať základným chybám pri používaní klimatizácie.

Teplotný rozdiel maximálne 5-7 stupňov

Teplota okolo 20 stupňov je síce ideálna izbová teplota, to však v letných mesiacoch neplatí. Pokiaľ je napr. vonku teplota 35 stupňov Celzia, mala by mať klimatizácia nastavená minimálne na 28 až 30 stupňov Celzia.

V skutočnosti by mala byť teplota dokonca ešte o dva až tri stupne Celzia vyššia. Je to tak preto, aby organizmus neutrpel šok v dôsledku príliš vysokých teplotných rozdielov. V tomto ohľade sú najcitlivejšie deti a starší ľudia, napriek tomu by ste nemali túto skutočnosť podceňovať ani u ostatných vekových kategórií.

Prosíme, venujte patričnú pozornosť správne nastavenej teplote chladenia. Len správne nastavená klimatizácia Vám zabezpečí požadovaný a očakávaný komfort.

Vyvarujte sa rýchlych zmien teplôt

Najmä v letných mesiacoch pamätajte na to, že rýchle a časté zmeny teploty nie sú ideálne a môžu spôsobovať komplikácie. Než sa teda vydáte z chladnej kancelárie, alebo klimatizovanej izby, zostaňte chvíľu sedieť v neklimatizovanej chodbe. Predídete tak teplotnému šoku.

Klimatizácia a vlhkosť vzduchu

Klimatizačná jednotka má tendenciu vzduch mierne vysušovať. Možno ste si všimli, že v klimatizovaných miestnostiach nemá človek smäd tak často, ako pri pobyte na slnku. Preto je potrebné pamätať na dostatočný pitný režim, prípadne zaistiť iný spôsob zvlhčovania miestnosti.

Pamätajte, že ideálna vlhkosť vzduchu by sa mala pohybovať medzi 40 a 50 percentami. Vyššie či nižšie hodnoty sú považované za rizikové.

Vhodné umiestnenie klimatizácie

Hoci sa môže na prvý pohľad zdať príjemné nechať na seba priamo fúkať chladný vzduch z klimatizácie, v skutočnosti sa nejedná o dobrý nápad. My na túto skutočnosť pri návrhoch umiestnenia klimatizácie pamätáme. Ak by ste sa ale ocitli v mieste, kde bola klimatizácia z akéhokoľvek dôvodu umiestnená nevhodne, pokúste sa dostať z priameho dosahu vývodu chladného vzduchu.

Ponúkame komplexné služby. DeKERT to je Dezinfekcia, Klimatizácie, Eco, Rekuperácia, Tepelné čerpadla. V rámci Košíc a okolia, Prešova a okolia sme vám vždy k dispozícií.

locationKošice locationKošice okolie locationPrešov locationPrešov okolie