Výnimočné zľavy na vybrané klimatizácie a tepelné čerpadlá od 20-26%! a k tomu montáž klimatizácií iba do 5-7 dní!

Showroom Bratislava - 0911 535 838 | Showroom Košice - 0911 838 222

Klimatizácie

Je Vám horúco? Schladíme Vas! :-) Spoločnosť DeKERT je pripravená Vám v rozhodovaní pomôcť a navrhne Vám optimálne riešenie. Pomôže me Vám s návrhom klimatizácie do bytov, do domov, pre firmy, do obchodných priestorov, pre serverovne. ... Celý popis

Potrebujete poradiť?

Základné rozdelenie klimatizácií

Klimatizácie môžeme rozdeliť podľa spôsobu umiestnenia a podľa použitia:

1. Mobilné klimatizácie

Umiestňujú sa do miestností, v ktorých potrebujeme znížiť vysokú teplotu. Stačí ich zapojiť do zásuvky. Odvod tepla sa realizuje hadicou väčšieho priemeru, najčastejšie cez okno von. Nevýhoda takéhoto riešenia je nižšia účinnosť chladenia a vyššia hlučnosť. Tento typ sa vyznačuje ľahkou inštaláciou, keďže ho nie je potrebné nikam pripevňovať. Nie je nutné ich spájať s vonkajšou jednotkou. Pre odvádzanie tepla von z priestoru je však potrebná hadica. Z tohto dôvodu je vhodné umiestňovať mobilnú klimatizáciu k oknu, cez ktoré by sa dala hadica ľahko vyviesť. Vzhľadom k ich vyššej hlučnosti, nie sú vhodné do obytných miestností.

2. Nástenné klimatizácie do bytov, do domov (monosplity, multisplity)

Nástenné klimatizácie sú oproti spomínaným mobilným zložitejšie a špecifické. Pozostávajú z 3 hlavných častí: vonkajšej (kondenzačnej), vnútornej chladiacej jednotky a spojovacieho potrubia. Cez potrubie prechádza chladivo meniace sa na chladiacu kvapalinu. Čím je potrubie kratšie, tým sú energetické nároky menšie a účinnosť citeľnejšia. Vonkajšia časť sa umiestňuje napríklad na fasádu budovy, strechu, balkón a podobne. Vnútorná časť klimatizačnej jednotky sa upevňuje na stenu. V prípade potreby vnútornej jednotky do viacerých miestností hovoríme o multisplitovej klimatizácii. Vo väčšine prípadov postačí jedna vonkajšia jednotka, na ktorú sa pripájajú ďalšie vnútorné. Práve nástenné klimatizácie patria medzi najrozšírenejšie.

3. Kanálové, kazetové, konzolové, podstropné, parapetné

Oblasť použitia vnútorných jednotiek je rozšírená na:

  1. Kanálové: použitie v kombinácií so vzduchotechnikou. Inštalujú sa do rozvodov vzduchotechniky
  2. Kazetové: osadenie jednotiek do kazetoveho stropu, resp. voľne umiestnené. Oblasľ použitia prevažne firmy, kancelárske priestory, office, obchodne priestory, showroomy, atď.
  3. Konzolové, podstropné, parapetné: využitie v priestoroch, kde z pohľadu interierového designu je výhodnejšie umiestniť vnútornú jednotku pod okno, pod parapet, pri zemi, atď. 

4. Pre firmy, pre serverovne, klimatizácie do obchodných priestorov

Danú kategóriu možeme označiť aj " Klimatizácie light commercial". Jedna sa o kombinaciu splitovych a multisplitových riešení, kde vonkajšie a vnútorné jednotky sú navrhnuté na zvýšenú záťaž, 24/7/365 použitie. Dané riešenia sú určené na trvalé udržiavanie optimalnej teploty (chladenie, kúrenie) vo vnútorných priestoroch, firiem, serverovní, showroomov, atď. Informacie k jednotlivým podkategóriam najdete v časti eshopu, resp. su len na dopyt, nakoľko návh riešení Light commercial si vyžaduje s uvažovaním viacero parametrov navrhu.

 

Do pozornosti Vám dávame ukážku naších prác

Naše referencie


V prípade záujmu neváhajte a kontaktujte nás.

Bezplatná konzultácia do 24h

Ponúkame komplexné služby a riešenia pre každého po celom území Slovenska.
DeKERT to je Dezinfekcia, Klimatizácie, Eco, Rekuperácia, Tepelné čerpadla.

 DeKERT Bratislava (BA, NR, TT, TN, ZA)  DeKERT stred (BB, ZV, RS, RA)  DeKERT Tatry (PP, SP, KK, LM)  Košice  Košice okolie  Prešov  Prešov okolie